M O N A S T O N E

Merak Edilenler

Hammaddesi nedir?

Fiberglas, polyester mastik ve doğal taş tozundan elde edilmiş, özel renklendirme teknikleriyle hazırlanan panel sistemleridir. (Ürünlerimizin arka yüzeyindeki açık sarı ve net görünümden, kullanılan ekolojik polyesterin kalitesi rahatlıkla görülebilir).

Dekoratif duvar ve tavan kaplamalarınız doğal taş mı?

Doğal taş veya doğal bir malzeme değildir. Ürünlerimizi bu denli doğal kılan temel unsur, teknolojinin son üretim tekniğiyle elde edilen, yüzeyindeki %100 doğal doku ve doğal rengidir. Doğal malzemeden ayırt etmek neredeyse imkansızdır.

Plastik, MDF veya PVC benzeri bir ürün mü?

Hayır. Ürünlerimiz kesinlikle plastik, poliüretan, strafor, köpük, PVC, MDF bir ürün değildir. Ürünlerimiz yapay bir malzeme olmasına rağmen %100 doğal dokuya ve görünüme sahiptir, dokunulduğunda doğal taş hissi verir.

İthal mi, yerli üretim mi?

Ürünlerimizin tamamı yerli üretimdir. MONA STONE ailesi olarak projelerimizi İstanbul Başakşehir İkitelli'de 4.000m² Silivri’de ise 3.000m² alana kurulan modern üretim tesislerimizde, profesyonel kadro ile gerçekleştirmekteyiz.

Garanti süresi kaç yıl?

MONA STONE fiberglas duvar kaplama panellerinin garanti süresi 10 yıldır.

Sağlığa zararlı etkisi var mıdır?

Paneller, kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.

Montaj için yüzey nasıl olmalıdır?

Düz ve sağlam bir yüzey yeterlidir. Kaba sıva üzeri dahil her türlü yüzeye monte edilir. Profil karkas üzerine montajı da mümkündür.

Darbelere karşı dayanıklı mı?

Darbe dayanım testinde Mona Stone panelleri 28kj/m² olarak hesaplanmıştır. Cam elyaf kompozit malzemelerinin darbe mukavemeti standartlarına göre 24.25kj/m² değerinden yüksektir. Bu durum özellikle olumsuz dış hava şartları için önemli bir durumdur.Mona Stone panellerinin dışarıdan gelebilecek çarpma ve darbelere karşı direnci çok yüksektir. Sonuç olarak ürünümüz; “darbe emici” özelliğe sahiptir.

Yangına ve Isıya dayanıklı mı?

TSE Deney ve Kalibrasyon Merkezi Başkalığı Muayene ve Deney Raporuna Göre Yangın davranışı D Sınıfı Duman Oluşumu s2 Alevli Damlacıklar d0 olarak belirlenmiştir.

Su ve nemden etkileniyor mu?

Hayır. Ürünlerimiz asla su ve nemden etkilenmez. Islak hacimler dahil suyun içerisinde dahi kullanımı mümkündür.

Dış cephelerde kullanılabiliyor mu?

Evet. Su, nem ve UV ışınlarından etkilenmemesi, doğal taş uygulamalarında sıkça görülen bölgesel dökülme, kopma, parçalanma gibi problemlerinin olmaması; dış hava koşullarına uygun olması ve özellikle genleşme ve çekme oranın minimum seviyede olmasından dolayı dış cephe kullanımı için uygundur.

Birleşim yerleri ve vida bölgeleri nasıl kapatılmaktadır?

Üretim merkezimizde hazırlanan özel MONA STONE polyester mastik macun ile kapatılır. Mastik uygulanan bölümlere, modele ait desen ve derz boyaları tatbik edilerek panellerde takipsizlik değil bütün bir görünüm elde edilir.

Oval yüzeylere uygulanabilirmi?

Evet. Tüm modellerimizi belirli çaplardaki yuvarlak kolonlara, iç bükey ve dış bükey alanlara uygulamak mümkündür.

Boyanabilir mi?

Evet. Bütün ürünlerimizde talebiniz doğrultusunda her rengi seçebilme lüksüne sahipsiniz. Ayrıca montaj işleminin üzerinden yıllar sonra olsa dahi renk değiştirebilme avantajınız bulunmaktadır. Ürünümüzün yüzeyindeki doku, boya uygulaması sonrası kaybolmamaktadır.

Zemine uygulanabilir mi?

Hayır. Ürünlerimiz duvar ve tavan kaplamalarında kullanılır, darbelere karşı dayanaklıdır ancak zemine uygulanmaz.

Montaj süresi ne kadar?

Montaj süresi uygulama yapılacak alanın detayına göre değişmektedir. Örnekle 4 kişilik montaj ekibi günde ortalama 50 m2 alanın montajını yapabilir.

Özel bakımı var mıdır?

Ürünlerimiz yapısı gereği kolay silinebilir özelliğe sahiptir. Nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenebilir, dış cephelerdeki kullanımlarında ise rahatlıkla yıkanabilir. Cila vb. ekstra bir bakıma ihtiyacı yoktur.

Yeni web sitemiz yayına girmiştir !

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için yeni web sitemizi yayına geçirdik. Ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere sitemizi gezerek ulaşabilirsiniz.

ELLE mağazaları, çözüm ortağı olarak MONA STONE'u seçti.

'Moda'nın ayak sesi' sloganıyla Türkiye ve yurt dışındaki seçkin satış noktalarına her geçen gün yenilerini ekleyen ELLE mağazaları, yeni konsepti için çözüm ortağı olarak MONA STONE'u seçti.

Lescon mağazaları, çözüm ortağı olarak MONA STONE'u seçti.

“Kazanmak gibisi yok!” sloganıyla Türkiye'deki seçkin satış noktalarına her geçen gün yenilerini ekleyen LESCON, malzeme konusunda MONA STONE’un çözüm ortağı olduğu mağaza duvarlarında M009/Brüt Beton kullandı.

Kahve Durağı iç mekanlarında MONA STONE'u tercih etti.

'Kahve Molasının Keyifli Durağı' sloganıyla farklı illerde 72 şubesi bulunan Kahve Durağı iç mekanlarında MONA STONE'u tercih etti.